Skip to content
Aleš Šteger: Absolution
12,99
Pokukaj v knjigo ...

Sodobni romani (20. in 21. st.)

Ocena: 78% | 15 ocen

Absolution

Aleš Šteger


It's Carnival time 2012, and the Slovenian city of Maribor is European Capital of Culture. In an attempt to maximize profit, local politicians and showman peddle every possible art form. Amidst the hype, dramatist Adam Bely and Cuban-Austrian journalist Rosa Portero pursue a secret mission: to track down and overthrow the sinister octopus of thirteen selected persons that seems to be in control.


Lastnost Vrednost
Založba Beletrina
Zbirka eBeletrina
Prevod Urška Charney, Noah Charney
Leto izdaje 2018
Strani 332
Jezik angleški
Tip datoteke epub
ISBN 9789612844240

Izvodov na voljo:


  • Prost
  • Prost
  • Prost
  • Zaseden

    Še 3 dni 35 min in 6 sekund


Dolg opis

It's Carnival time 2012, and the Slovenian city of Maribor is European Capital of Culture. In an attempt to maximize profit, local politicians and showman peddle every possible art form. Amidst the hype, dramatist Adam Bely and Cuban-Austrian journalist Rosa Portero pursue a secret mission: to track down and overthrow the sinister octopus of thirteen selected persons that seems to be in control. On the way, they encounter a variety of important citizens, all entangled in a web of corruption and lies. In the tradition of Bulgakov, Gogol and Kafka Aleš Šteger lets the forces of good and evil collide in this grandiose literary thriller. This is a debut novel filled with striking personae, haunting images and a grotesque plot. It proves, in the end, to be a journey into the heart of a European darkness.

Aleš Šteger (1973) je pesnik, pisatelj, urednik. in generator številnih knjižnih in kulturnih pobud. Z več kot trideset prevedenimi izvirnimi knjigami in številnimi nagradami je eden mednarodno najbolj uveljavljenih slovenskih avtorjev. Leta 2017 je postal redni član Nemške akademije za jezik in pesništvo.


Povezane knjige


Amalija Jelen Mikša: Vražji grižljaj
7,99
Amalija Jelen Mikša
Vražji grižljaj
Négar Djavadi: Dezorientalka
16,99
Négar Djavadi
Dezorientalka
Edin Ćerimović: Norišnica pred izhodom
13,99
Edin Ćerimović
Norišnica pred izhodom
Mitja Čander: Slepec
15,99
Mitja Čander
Slepec
Zdenko Kodrič: Pet ljubezni
15,99
Zdenko Kodrič
Pet ljubezni
Franjo H. Naji: Križišče
15,99
Franjo H. Naji
Križišče

Druge knjige avtorja


Mitja Čander, Aleš Šteger, Sanja Grobovšek: Skrito.si
12,99
Mitja Čander, Aleš Šteger, Sanja Grobovšek
Skrito.si
Aleš Šteger: Odpusti
12,99
Aleš Šteger
Odpusti
Aleš Šteger: Berlin
7,99
Aleš Šteger
Berlin
Aleš Šteger: Nad nebom pod zemljo
9,99
Aleš Šteger
Nad nebom pod zemljo
Aleš Šteger: Knjiga reči
4,99
Aleš Šteger
Knjiga reči
Aleš Šteger: Knjiga teles
4,99
Aleš Šteger
Knjiga teles
Aleš Šteger: Protuberance
4,99
Aleš Šteger
Protuberance
Igor Saksida, Aleš Šteger: Pesem sem
18,99
Igor Saksida, Aleš Šteger
Pesem sem
Aleš Šteger: Včasih je januar sredi poletja
7,99
Aleš Šteger
Včasih je januar sredi poletja
Aleš Šteger: Neverend
17,99
Aleš Šteger
Neverend